RODZAJ OZNACZENIA MATERIAŁ CENA CZAS OCZEKIWANIA (LICZONY W DNIACH ROBOCZYCH)
       
HEMATOLOGIA I KOAGULOLOGIA
       
Morfologia krew (EDTA) 12 1
Morfologia + rozmaz (Automat) krew (EDTA) 12 1
Morfologia + rozmaz (Mikroskop) krew (EDTA) 14 1
Płytki Krwi krew (EDTA) 10 1
Retikulocyty krew (EDTA) 11 1
Odczyn Biernackiego krew (cytrynian) 11 1
Czas protrombinowy (PT,INR)) krew (cytrynian) 12 1
Czas kefalinowo-kaolinowy (APTT) krew (cytrynian) 12 1
Czas trombinowy (TT) krew (cytrynian) 20 1
Fibrynogen krew (cytrynian) 12 1
Antytrombina III krew (cytrynian) 30 1
D-dimery krew (cytrynian) 20 1
Białko C krew (cytrynian) 40 21
Białko S krew (cytrynian) 70 21
Komórki LE (mikroskop) krew (lit*) 17 3
Badanie w kierunku eozynofili wymaz 20 1-2
       
ANALITYKA OGÓLNA
       
Mocz - badanie ogólne z oceną osadu z analizatora Cobas 611 mocz 9 1
Mocz - badanie ogólne (osad oznaczany cytometrią przepływową - Sysmex UF1000) mocz 10 1
Mocz - glukoza mocz 9 1
Mocz - glukoza, aceton mocz 10 1
Mocz - mikroalbuminuria mocz 19 1
Mocz - białko Bence-Jonesa mocz 12 1
Próba ciążowa - HCG w moczu - ocena ilościowa mocz 25 1
Próba Addisa mocz 17 1
GFR - Przesączanie kłębuszkowe surowica 22 1
Badanie kamieni moczowych kamień 30 do 21 dni
Kwasy żółciowe surowica 50 3
Kwas delta-aminolewulinowy (ALA) mocz 40 10-14
Klirens kreatyniny surowica/mocz 22 1
Porfiryny mocz 27 14
Koproporfiryny mocz 47 10-14
Cynkoprotoporfiryny surowica 60 10-14
Badanie płynów z jam ciała płyny 25 1
Badanie ogólne płynu stawowego płyny 25 1
Kał - badanie ogólne (1 oznaczenie) kał 9 1
Kał - badanie w kierunku pasożytów kał 10 1
Kał - krew utajona (dieta 3 dni) kał 9 1
Kał - krew utajona (bez diety) kał 14 1
Kał - lamblie metoda ELISA kał 21 1
Wymaz z odbytu w kierunku owsików wymaz 14 1
       
BADANIA HORMONALNE
       
TSH surowica 13 1
fT3 surowica 14 1
fT4 surowica 14 1
T3 surowica 21 1
T4 surowica 21 1
P/p TG surowica 35 1
P/p TPO surowica 45 1
P/p receptorom TSH surowica 80 1
Tyreoglobulina surowica 55 1
FSH surowica 22 1
LH surowica 22 1
Estradiol surowica 23 1
Progesteron surowica 23 1
Prolaktyna surowica 17 1
AMH - hormon anty Mulerowski surowica 150 14-21
Inhibina B surowica 130 14-21
DHEA - SO4 - siarczan DHEA surowica 30 1
DHEA - dehydroepiandrosteron surowica 55 7-10
Testosteron surowica 26 1
Izooksytocynaza surowica 43 10-14
Osksytocynaza surowica 50 10-14
Wolny testosteron surowica 85 10
Kalcytonina surowica 70 10
Homocysteina surowica 50 1
ACTH osocze (EDTA) 30 1
Gastryna surowica 75 14-21
Witamina D Total (25 OH D) surowica 40 3-4
Kortyzol surowica 30 1/21
PTH surowica 30 1
HGH - hormon wzrostu surowica 30 1
Pro-BNP końcowy peptyd natriuretyczny typ B surowica 65 1
SHBG surowica 30 1
C peptyd surowica 45 1
PAPP-A - osoczowe białko ciążowe surowica 54 3
ß-HCG surowica 28 1
ß-HCG - wolna jednostka surowica 66 3
Estriol surowica 30 3
Test podwójny - ocena ryzyka wystąpienia wady u płodu w pierwszym trymestrze ciąży (parametry biochemiczne wykonane na certyfikowanym analizatorze DELPHIA XPRESS surowica 240 3
Test potrójny - ocena ryzyka wystąpienia wady u płodu w drugim trymestrze ciąży (parametry biochemiczne wykonane na certfikowanym analizatorze DELPHIA XPRESS surowica 240 3
BADANIA BIOCHEMICZNE
       
ASPAT - AST surowica 11 1
ALAT - ALT surowica 11 1
Glukoza surowica 11 1
Cholesterol surowica 11 1
Cholesterol HDL - metoda bezpośrednia surowica 11 1
Trójglicerydy- TG surowica 11 1
Lipidogram (cholesterol całkowity,HDL,LDL,TG) surowica 18 1
Cholestrol LDL- wyliczany z wzoru --- 10 1
Cholesterol LDL-met. bezpośrednia oznaczany gdy Tg >300 surowica 17 1
Białko całkowite surowica 11 1
Mocznik surowica/mocz 11 1
Kreatynina surowica/mocz 11 1
Kwas moczowy surowica/mocz 11 1
Bilirubina całkowita surowica 11 1
Bilirubina pośrednia surowica 11 1
Bilirubina bezpośrednia surowica 11 1
Elektrolity (Na i K) surowica/mocz 11 1
Fosfor surowica/mocz 13 1
Wapń całkowity surowica 11 1
Wapń całkowity mocz 11 1
Wapń zjonizowany surowica 17 1
Magnez surowica/mocz 13 1
Żelazo surowica 11 1
TIBC surowica 16 1
UIBC surowica 12 1
Chlorki surowica 13 1
Lit surowica 25 1
Fosfataza alkaliczna surowica 11 1
Fosfataza kwaśna surowica 12 7
Fosfataza sterczowa surowica 20 7
Amylaza surowica 12 1
Amylaza mocz 12 1
Lipaza surowica 15 1
GGTP surowica 11 1
LDH surowica 15 1
Kinaza Kreatyninowa - CK surowica 12 1
CK-MB surowica 22 1
Troponina T surowica 35 1
Proteinogram surowica 17 3-5
Albumina surowica/mocz 11 1
Białko w moczu mocz 13 1
Hemoglobina glikowana krew/EDTA 17 1
Mukoproteidy surowica 17 1
Cholinoesteraza surowica 25 1
Ceruloplazmina surowica 40 1
Kwas mlekowy (Mleczany) osocze/EDTA 40 10-14
DIAGNOSTYKA INFEKCJI I ZAKAŹNICTWA
       
HBs- antygen surowica 14 1
P/canty - HBs surowica 25 1
P/c anty - HBe surowica 40 2
Antygen HBe surowica 65 2
P/c anty - HBc IgM surowica 45 2
P/c anty - HBc total surowica 50 2
P/c anty - HAV IgM surowica 62 2
P/c anty - HAV total surowica 62 2
HIV Combo - metoda przesiewowa surowica 19 1
HIV Western bloot surowica 240 7
HCV- test przesiewowy (AHCV) surowica 19 1
Helicobacter Pylori IgG- ocena ilościowa surowica 24 1
Helicobacter Pylori IgA – ocena miana surowica 35 3-5
Helicobacter Pylori IgM – ocena miana surowica 35 3-5
Helicobacter Pylori - antygen kał 61 3-5
Toksoplazmoza IgG- ilościowo surowica 19 3
Toksoplazmoza IgM- ilościowo surowica 19 1
Toksoplazmoza IgA - jakościowo surowica 25 5-7
Toksoplazmoza- awidność surowica 70 5-7
Różyczka IgG- ilościowo surowica 25 1
Różyczka IgM- ilościowo surowica 28 1
Bordetella Pertusiss IgG - ilościowo met. Elisa surowica 25 7-10
Bordetella Pertusiss IgM - ilościowo met. Elisa surowica 25 7-10
Mycoplasma Pneumoniae IgA met. IFA jakościowo surowica 25 3-5
Mycoplasma Pneumoniae IgA met. IFA ocena miana surowica 30 3-5
Mycoplasma Pneumoniae IgG met. ELISA - ilościowo surowica 25 7-10
Mycoplasma Pneumoniae IgM met. ELISA - ilościowo surowica 25 7-10
Borelia burgdorferii IgA met. IFA- jakościowo surowica 31 5-7
Borelia burgdorferii IgA met. IFA- ocena miana surowica 31 5-7
Borelia burgdorferii IgG met. ELISA - ilościowo surowica 31 7-10
Borelia burgdorferii IgM met. ELISA - ilościowo surowica 31 7-10
Borelioza - Western Blood IgM surowica 160 30
Borelioza - Western Blood IgG surowica 160 30
Chlamydia Pneumoniae IgA jakościowo surowica 35 5-7
Chlamydia Pneumoniae IgG - ilościowo surowica 55 7-10
Chlamydia Pneumoniae IgM - ilościowo surowica 55 7-10
Chlamydia Trachomatis IgA met. IFA - jakościowo surowica 30 5-7
Chlamydia Trachomatis IgA met. IFA - ocena miana surowica 35 5-7
Chlamydia Trachomatis IgG met. ELISA - ilościowo surowica 55 10-14
Chlamydia Trachomatis IgM met. ELISA - ilościowo surowica 35 10-14
Świnka IgG met. IFA - jakościowo surowica 25 5-7
Świnka IgG met. IFA - ocena miana surowica 35 5-7
Świnka IgM met. IFA - ocena miana surowica 35 5-7
Świnka IgM met. IFA - jakościowo surowica 30 5-7
CMV IgA met. IFA - ocena miana surowica 55 5-7
CMV IgA met. IFA - jakościowo surowica 50 5-7
CMV IgM - ilościowo surowica 55 7-10
CMV IgG - ilościowo surowica 55 7-10
CMV IgG - awidność surowica 115 14-21
Pneumocistis Carinii IgM surowica 70 do 14 dni
Pneumocistis Carinii IgG surowica 70 do 14 dni
Odra IgG - jakościowo surowica 35 10-14
Odra IgM - jakościowo surowica 35 10-14
Odra IgG met. IFA - ocena miana surowica 40 10-14
Varicella Zoster IgG - ocena miana surowica 40 10-14
Varicella Zoster IgG - jakościowo surowica 35 10-14
Varicella Zoster IgM- jakościowo surowica 35 10-14
Haemophilus Influenzae IgG - jakościowo surowica 45 7-10
Haemophilus Influenzae IgA - jakościowo surowica 40 7-10
Haemophilus Influenzae IgM - jakościowo surowica 40 7-10
Herpes Simplex 1 i 2 IgM- jakościowo surowica 30 7-10
Herpes Simplex 1 i 2 IgG- jakościowo surowica 30 7-10
Herpes Simplex 1 i 2 IgG - ocena miana surowica 35 7-10
Herpes Simplex 1 i 2 IgM - ocena miana surowica 35 7-10
RSV IgG- ilościowo surowica 40 10-14
RSV IgG - jakościowo surowica 45 10-14
RSV IgM- jakościowo surowica 50 10-14
Kleszczowe zapalenie mózgu IgG - jakościowo surowica 65 14
Kleszczowe zapalenie mózgu IgM - jakościowo surowica 75 14
Adenowirusy IgG- ocena miana surowica 40 21
Adenowirusy IgA - jakościowo surowica 30 21
Adenowirusy IgG - jakościowo surowica 30 21
Adenowirusy IgM - jakościowo surowica 30 21
Parwowirusy B19 IgG - jakościowo surowica 35 7
Parwowirusy B19 IgM - jakościowo surowica 35 7
EBV IgG- ocena miana surowica 45 10-14
EBV IgG - jakościowo surowica 35 10-14
EBV IgM- jakościowo surowica 35 10-14
EBV IgM - ocena miana surowica 55 10-14
Listerioza IgG - jakościowo surowica 45 7-10
Listerioza IgM - jakościowo surowica 45 7-10
Listerioza IgG - ocena miana surowica 50 7-10
Listerioza IgM - ocena miana surowica 50 7-10
Brucelloza- test przesiewowy surowica 35 1
Glista ludzka IgG surowica 45 14
Mononukleoza (latex) surowica 18 1
P/p bąblowiec surowica 90 21
P/p włośnica surowica 130 21
MARKERY NOWOTWOROWE I OSTEOPOROZY
       
PSA surowica 17 1
PSA wolne surowica 33 1
CEA surowica 25 1
AFP surowica 25 1
CA 125 surowica 22 1
CA 15-3 surowica 28 1
CA 19-9 surowica 28 1
CA 72-4 surowica 80 21
HE4 surowica 38 7
Chromogranina A krew (EDTA) 100 30
CYFRA 21 - 1 surowica 110 21
S100 surowica 110 21
C-telopeptyd kolagenu typu I (ICTP) surowica 133 14-21
B-2 mikroglobulina surowica/mocz 62 14
Osteokalcyna surowica 50 7
Antygen SCC surowica 110 21
NSE surowica 90 10
TPS surowica 65 21
Serum Cross-Laps (marker osteoporozy) surowica 35 2
Markergenetyczny HLA B27 surowica 140 21
N-Mid osteokalcyna (marker osteoporozy) surowica 35 2
       
SEROLOGIA
       
Grupa krwi (AB0, RH, PTA) krew pełna / EDTA 24 3
Czynnik RH krew pełna / EDTA 25 3
Odczyn Coombsa PTA krew pełna / EDTA 17 3
Odczyn Coombsa BTA krew pełna / EDTA 16 3
Wpis grupy do krew karty --- 50 3
Dwukrotne oznaczenie grupy krwi i wpis do krewkarty krew pełna 106 2 x 3
* w przypadku wykrycia przeciwciał odpornościowych dalsza diagnostyka serologiczna przebiega w Stacji Krwiodawstwa zgodnie z Rozp. Ministra Zdrowia z dnia 19 września 2005 r.
BIAŁKA SPECYFICZNE
       
ASO – ocena ilościowa surowica 12 1
Czynnik reumatoidalny met. Ilościową surowica 12 1
Białko CRP met ilościową surowica 12 1
Białko CRP HS surowica 35 2
Odczyn Waalera-Rosego surowica 15 1
VDRL met. Ilościową surowica 13 1
FTA-ABS – IgG - jakościowo surowica 25 14
FTA-ABS – IgM - jakościowo surowica 25 14
TPHA - jakościowo surowica 25 7
TPHA - miano surowica 35 7
IgA surowica 22 3
IgG surowica 22 3
IgM surowica 22 3
IgE całkowite surowica 25 1
Alfa 1- antytrypsyna surowica 95 7
C1 inhibitor osocze / cytrynian 95 7
C3 osocze / cytrynian 45 7
C4 osocze / cytrynian 45 7
Immunofiksacja surowica 154 7-14
Łańcuchy lekkie kappa i lambda surowica 75 14-21
Chromogranina A EDTA krew pełna / EDTA 100 30
       
DIAGNOSTYKA ANEMII
Ferrytyna surowica 35 1
Kwas foliowy surowica 35 1
Witamina B12 surowica 35 1
Transferyna surowica 17 1
POZIOM LEKÓW I NARKOTYKÓW
Karbamazepina surowica 35 1
Fenytoina surowica 35 1
Kwas walproinowy surowica 35 1
Insulina surowica 35 1
Wskaźnik insulinoopornosci surowica 45 1
Morfina mocz 32 1
Kokaina mocz 32 1
Marihuana mocz 32 1
Amfetamina mocz 32 1
Benzodiazepina mocz 32 1
Barbiturany mocz 32 1
Digoksyna surowica 35 1
Oznaczenie małego panelu narkotyków mocz 52 1
Oznaczenie dużego panelu narkotyków mocz 62 1
       
KATECHOLAMINY
       
Kwas wanilino migdałowy mocz 72 14-18
Aldosteron surowica/mocz 55 30-32
Androstendion surowica 55 1
Kwas hipurowy mocz 52 14
17 OH progesteron surowica 55 10-14
17 OH KS mocz 73 10-14
       
TOKSYKOLOGIA
       
Miedź surowica 35 10-14
Miedź w moczu mocz 42 10-14
Poziom fenolu mocz 77 14-21
Poziom chromu mocz 82 21
Poziom rtęci mocz 127 21
Poziom manganu mocz 82 21
Ołów heparyna litowa/mocz 85 21
Cynk surowica 80 10-14
Selen surowica 140 10-14
Akohol etylowy surowica 25 1
Kadm surowica/mocz 120 21
Amoniak krew/EDTA 35 1
Methemoglobina krew/EDTA 80 do 7 dni
Hemoglobina tlenkowęglowa krew/EDTA 70 7
       
BAKTERIOLOGIA
       
Posiew jałowy mocz, nasienie, plwocina itp. 11 1-2
Posiew + antybiogram mocz, nasienie, plwocina itp. 21 3
Wymaz jałowy (flora saprofityczna) gardło, rana, oko, nos itp. 11 2
Wymaz + antybiogram gardło, rana, oko, nos itp. 21 3
Posiew krwi i ewentualnie antybiogram (pojemnik na posiew dostępny na telefon w laboratorium) krew 60 7
Posiew krwi na beztlenowce - wynik ujemny krew 70 7
Posiew krwi na beztlenowce – wynik dodatni + antybiogram krew 105 14
Wymaz na beztlenowce- wynik ujemny   66 14-21
Wymaz na beztlenowce- wynik dodatni + antybiogram   101 14-21
Wymaz z rany na beztlenowce – wynik ujemny   42 7-10
Wymaz z rany na beztlenowce – wynik dodatni + antybiogram   98 7-10
Clostridium – wynik ujemny   66 7-10
Clostridium – wynik dodatni   101 7-10
Clostridium – wykrywanie toksyn   106 1
Clostridium – wynik dodatni + wykrywanie toksyn   201 7-10
Posiew kału lub wymaz z odbytu na: florę ogólną (Pałeczki jelitowe w tym SS) i ewentualnie antybiogram - powyżej 3 roku życia   24 4
Posiew kału lub wymaz z odbytu na : florę ogólną (pałeczki jelitowe w tym SS) i ewentualnie antybiogram – poniżej 3 roku życia   24 4
Posiew kału lub wymaz z odbytu na: SS i ewentualnie antybiogram   19 3-4
Posiew kału lub wymaz z odbytu na Staphylococcus Aureus wynik ujemny   21 2
Posiew kału lub wymaz z odbytu na Staphylococcus Aureus wynik dodatni + antybiogram   26 4
Posiew kału na Yersinia i ewentualnie antybiogram   41 5
Badanie na obecność grzybów (w kierunku grzybów drożdżopodobnych w tym Candida) – wynik ujemny   16 7-10
Mykogram (oznaczenie lekowrażliwości grzybów) – metoda rozcieńczeń   36 2
Badanie w kierunku dermatofitów zeskrobiny, włosy, paznokcie 36 35
Wymaz – antygen Chlamydia trachomatis wymaz z cewki, kanału szyjki, ejakulat 51 7
Wymaz - Gonorrheae wymaz z cewki 26 3
Odczyn Widala surowica 95 7-10
Badanie kału na nosicielstwo (3x)   91 7
Badanie w kierunku rota i adenowirusów kał 31 1
Stopień czystości pochwy ( z ocena preparatu w kierunku grzybów drożdżopodobnych)   18 1
Cytologia ginekologiczna   17 5
Cytologia jednowarstwowa   96 7
Badanie cytologiczne płynów z jam ciała   26 5
Badanie histopatologiczne - 1 bloczek   38 10
Badanie histopatologiczne - stożek   256 10-14
Biopsja cienkoigłowa   44 5
Biopsja grubooigłowa   38 10
Badanie histopatologiczne piersi z ER, PR, HER2   256 14
Badanie histopatologiczne z cytokeratyną i Ki60   186 14
Badanie histopatologiczne żołądka z cytokeratyną i HER2   186 14
Receptor ER   81 14
Receptor PR   81 14
Dodatkowe barwienie immunochistochemiczne   81 14
Posiew na podłożu Loewensteina + bakterioskopie (w kierunku gruźlicy)   61 42
Lekowrażliwości prątka–SM,INH,ETB,RMP (4 leki)   84 28-31
Lekowrażliwości prątka–ETA,CS,OFL,CAP (4 leki)   84 28-31
Lekowrażliwości prątka – Amikacyna, Biseptol, Davercin, Clofasimina (4 leki)   84 28-31
Badanie w kierunku Mycobacterium tyberculosis complex - PCR   346 Do 5 dni
MGIT – Preparat + Posiew   156 1-42
MGIT – Preparat + Posiew + Identyfikacja   206 1-42
Duosporal ( za wykonanie)   17 7
Sporal S (za wykonanie)   17 7
Sporal A (za wykonanie)   17 7
Aspergilloza (antygen galaktomannowy) surowica 90 21
Candidoza (antygen mannowy) surowica 90 21
BADANIA WYKONYWANE METODĄ PCR
       
Chlamydia trachomatis PCR wymaz lub mocz 101 3-7
Chlamydia pneumoniae wymaz 126 3-7
Pakiet HPV - HR (Wysokoonkogenne - 16, 18, 31, 33, 35, 39, 45, 51, 52, 56, 58, 59, 66, 68) wymaz 136 14-16
Pakiet HPV - 35 (Wysokoonkogenne: 16, 18, 26, 31, 33, 35, 39, 43, 45, 51, 52, 53, 56, 58, 59, 66, 68, 70, 73, 82, 85, 89, oraz Niskoonkogenne: 6, 11, 40, 42, 44, 54, 61, 62, 71, 72, 81, 83, 84) ) wymaz 306 14-16
Pakiet HPV - 18 (6, 11, 42, 43, 44, 16, 18, 31, 44, 35, 39, 45, 51, 52, 56, 58, 59, 66, 68) PCR wymaz 186 14-16
Pakiet HPV - 2 (6 i 11) wymaz 116 14-16
HPV mRNA wymaz 406 10-14
Mycoplasma genitalium wymaz lub mocz 146 3-7
Mycoplasma hominis wymaz lub mocz 146 3-7
Mycobacterium tuberculosis plwocina/inne 156 3-10
Toxoplasma gondii krew(EDTA), płyn mózgowo-rdzeniowy, inne 160 3-7
Borelia burgdorferi krew(EDTA), płyn mózgowo-rdzeniowy, inne 180 3-7
Listeria sp. krew (EDTA), wymaz, PMR 180 3-7
HSV wymaz, PMR, inne 191 3-7
Poliomawirusy- jakościowo mocz, osocze, surowica, inne 200 3-7
Poliomawirusy- jakościowo+różnicowanie mocz, osocze, surowica, inne 260 3-7
Adenowirusy- jakościowo mocz, osocze, surowica, inne 205 3-7
HBV- jakościowo surowica, osocze 310 3-7
HBV- lekooporność YMDD surowica, osocze 570 3-10
HBV- lekooporność ADEFOWIR surowica, osocze 570 3-10
HBV genotypowanie (a-h) surowica, osocze 580 3-7
HCV- jakościowo surowica, osocze 390 3-7
HIV- jakościowo surowica, osocze 310 3-7
EBV- jakościowo krew(EDTA) surowica, osocze 210 3-7
HBV- ilościowo surowica, osocze 440 3-7
HCV- ilościowo surowica, osocze 420 3-7
HIV- ilościowo surowica, osocze 485 3-7
EBV- ilościowo krew(EDTA), osocze, surowica 530 3-10
Parwowirus B19 krew(EDTA), osocze, surowica 650 3-10
CMV- ilościowo krew(EDTA), osocze, surowica 530 3-10
CMV- jakościowo krew(EDTA), osocze, surowica 230 3-10
HAV-RNA jakościowo surowica, osocze 430 21
AUTOIMMUNOLOGIA
       
Przeciwciała przeciwjądrowe, jąderkowe i cytoplazmatyczne (11 antygenów) ANA-2(IIF)-AU1 surowica 105 14
Przeciwciała przeciwjądrowe i cytoplazmatyczne ANA-1-AU 2 surowica 40 7
Przeciwciała przeciwjąderkowe ANA-3 (immunoblot) - AU 3 surowica 105 7
Przeciwciała mitochondrialne AMA (IIF) AU 4 surowica 65 21
P/p wewnętrznemu czynnikowi Castlea surowica 105 21-28
p/p CCP (AUCCP) surowica 48 2
Transglutaminaza tkankowa IgA surowica 55 21
Transglutaminaza tkankowa IgG surowica 55 21
Przeciwciała mitochondrialne AMA –typ 2 –AU 5 surowica 75 28
Przeciwciała przeci dsDNA (IIF)- AU 6 surowica 48 28
Przeciwciała ANCA (pANCA i cANCA) (IIF) – AU 7 surowica 60 21
Przeciwciała przeciw endomysium IgA EmA – AU8 surowica 95 21
Przeciwciała przeciw endomysium IgG EmA–AU9 surowica 95 21
Antykoagulant toczniowy - AU 20 osocze/cytrynian 105 3-5
Przeciwciała przeciw mięśniom gładkim ASMA – AU 21 surowica 90 21
Przeciwciała przeciw m. Serca – AU 14 - AHA surowica 55 21
Panel wątrobowy (AMA,ANA,ASMA anty LKM ) - AU 10 surowica 150 28
Przeciwciała przeciw plemnikom – AU23 surowica 85 10
Przeciwciała przeciw antygenom jajnika – AU 12 - AOA surowica 150 10
Przeciwciała przeciw wysypom trzuskowym (cukrzyca),komórkom międzywyspowym trzustki i komórkom kubkowatym(ch. Leśniowskiego-Crohna i Colitis Ulcerosa )- AU 29 surowica 105 28
Przeciwciała przeciw antygenom łożyska - AU 11- APA surowica 105 14
Przeciwciała przeciw komórkom Leydiga jądra - AU 13 surowica 150 14
Przeciwciała przeciw korze nadnerczy – AU 22 surowica 105 28
Przeciwciała przeciw cz. Castle’a i k. okładzinowym żołądka – AU 27 surowica 110 28
Przeciwciała przeciw błonie podstawnej kłębuszków nerkowych (anty GBM) AU - 25 surowica 95 28
Przeciwciała gliadynowe IgA – AGA – AU 17 surowica 90 14
Przeciwciała gliadynowe IgG – AGA – AU18 surowica 90 14
Przeciwciała przeciw retikulinie IgA - AU 19 surowica 90 28
Przeciwciała przeciw retikulinie IgG – AU 21 surowica 90 28
Przeciwciała pemghigus/pemphigoid – AU 24 surowica 130 28
Przeciwciała anty GBM i błonie pęcherzyków płucnych – AU 26 surowica 130 28
Przeciwciała przeciw komórkom okładzinowym żołądka – APCA – AU 27 surowica 110 28
Panel neurologiczny – AU 28 surowica 355 28
P/C p.jądrowe anty Jo-1-AU30 surowica 110 7
Przeciwciała p-kardiolipinowe IgG surowica 48 14
Przeciwciała p-kardiolipinowe IgM surowica 48 14
P/p p. Saccharomyces cerevisiae (ASCA) met. IIF surowica 80 28
P/p p.beta-2glikoproteinie I w kl.IgG met.ELISA surowica 100 21-28
P/p p.beta-2glikoproteinie I w kl.IgM met.ELISA surowica 100 21-28
P/p p.beta-2glikoproteinie I w kl.IgG i IgM met.ELISA (pakiet) surowica 170 21-28
P/p p.protrombinie w kl.IgG met.ELISA surowica 80 21-28
P/p p.protrombinie w kl.IgM met.ELISA surowica 80 21-28
P/p p.protrombinie w kl.IgG i IgM met.ELISA (pakiet) surowica 130 21-28
P/p p.fosfatydyloserynie w kl.IgG met.ELISA surowica 60 21-28
P/p p.fosfatydyloserynie w kl.IgM met.ELISA surowica 60 21-28
P/p p.fosfatydyloserynie w kl.IgG i IgM met.ELISA (pakiet) surowica 95 21-28
P/p p.fosfatydyloinozytolowi w kl.IgG met.ELISA surowica 60 21-28
P/p p.fosfatydyloinozytolowi w kl.IgM met.ELISA surowica 60 21-28
P/p p.fosfatydyloinozytolowi w kl.IgG i IgM met.ELISA (pakiet) surowica 95 21-28
       
*CZAS OCZEKIWANIA PODANY W DNIACH ROBOCZYCH
Panele alergologiczne: oddechowy, pokarmowy i mieszany; każdy zawiera zestaw 20 alergenów surowica 170 7-10
       
IgE sp. PANEL POKARMOWY orzech laskowy, orzech ziemny, migdał, białko jaja kurzego, żółtko jaja kurzego, ziemniak, seler, marchew, pomidor, dorsz, jabłko, soja, mąka pszenna, mąka żytnia, drożdże, ryż, kiwi, mleko, morela, krab.
       
IgE sp. PANEL WZIEWNY Tymotka łąkowa, tomka wonna, kupkówka pospolita, żyto, olcha, brzoza, leszczyna, dąb, ambrozja, bylica, babka lancetowata, dermatophagoides pteronyssinus, dermatophagoides farinnae, kot, pies, koń, penicillium notatum, cladosporium herbarum, aspergillus fumigatus, alternaria alternata.
       
IgE sp. PANEL PEDIATRYCZNY WZIEWNY Tymotka łąkowa, żyto, olcha, brzoza, leszczyna, bylica, mniszek lekarski, babka lancetowata, dermatophagoides pteronyssinus, dermatophagoides farinae, kot, pies, koń, świnka morska, królik, chomik, penicillium notatum, cladosporium herbarium, aspergillus fumigatus, alternaria alternata.
       
IgE sp. PANEL PEDIATRYCZNY trawa mix (tymotka łąkowa/żyto), brzoza, bylica pospolita, dermatophagoides pteronyssinus, dermatophagoides farinae, kot, pies, koń, cladosporium herbarium, aspergillus fumigatus, alternaria alternata, białko jaja kurzego, żółtko jaja kurzego, dorsz, mleko, alfalaktoalbumina, beta-laktoalbumina, kazeina, BSA surowicza albumina wołowa, mąka pszenna, ryż, soja, orzech ziemny, orzech laskowy, marchew, ziemniak, jabłko.
       
IgE sp. PANEL JADY OWADÓW osa, pszczoła
       
IgE sp. PANEL ATOPOWY Tymotka łąkowa, żyto, brzoza, bylica, kot, pies, koń, dermatophagoides pteronyssinus, Cladossporium herbarum, alternaria alternata, białko jaja kurzego, mleko, dorsz, mąka pszenna, ryż, soja, orzech laskowy, marchew, ziemniak, jabłko
       
IgE SWOISTE (szeroki panel alergenów wziewnych i pokarmowych) za każdy alergen 40  
Alergeny inhalacyjne: Alergeny pokarmowe:
IgE sp. Acarus siro D70 IgE sp. Żyto F5    
IgE sp. Lepidogłyphus destructor D71 IgE sp. Ryż F9    
IgE sp. Tyrophagus putescentiae D72 IgE sp. Kukurydza F8    
IgE sp. Roztocze D. pteronyssinus D1 IgE sp. Soja F14    
IgE sp. Roztocze D. farinae D2 IgE sp. Drożdże browarnicze F403    
IgE sp. Kurz panel (Bencard) IgE sp. Pomidor F25    
IgE sp. Trawy wczesne: kupkówka pospolita, kostrzewa łąkowa, życica trwała, tymotka łąkowa, wiechlina łąkowa IgE sp. Marchew F31    
IgE sp. Trawy późne: tomka wonna, życica trwała, tymotka łąkowa, trzcina pospolita, żyto, kłosówka wełnista IgE sp. Seler F85    
IgE sp. Kupkówka pospolita G3 IgE sp. Ziemniak F35    
IgE sp. Kostrzewa łąkowa G4 IgE sp. Groch F12    
IgE sp. Tymotka łąkowa G6 IgE sp. Fasola F15    
IgE sp. Drzewa - panel: Olsza szara, brzoza brodawkowata, leszczyna,dąb, wierzba IgE sp. Cebula F48    
IgE sp. Brzoza brodawkowata IgE sp. Ogórek F244    
IgE sp. Wierzba T12 IgE sp. Pietruszka F86    
IgE sp. Olcha T2 IgE sp. Wołowina F27    
IgE sp. Brzoza T3      
IgE sp. Leszczyna pospolita T4 IgE sp. Wieprzowina F26    
IgE sp. Chwasty - (W6, W9, W10,W12,W20) IgE sp. Kurczak F83    
IgE sp. Komosa biała W10 IgE sp. Baranina F88    
IgE sp. Bylica pospolita W6 IgE sp. Indyk F284    
IgE sp. Alterneria tenius M6 IgE sp. Owies F7    
IgE sp. Babka lancetowata W9 IgE sp. Jabłko F49    
IgE sp. Grzyby,-panel pleśni: Alterneria Tenius, Penicillinum notatum, Cladosporium herbarum, Aspergillus fumigatus, Candida albicans MP1 IgE sp. Gruszka F974    
IgE sp. Candida albicans M5 IgE sp. Truskawka F44    
IgE sp. Aspergillus fumigatus M3 IgE sp. Orzech ziemny F13    
IgE sp. Penicilium notatum M1 IgE sp. Pomarańcza F33    
IgE sp. Pierze (pióra gęsi) E70 IgE sp. Banan F92    
IgE sp. Sierść kota E1 IgE sp. Kiwi F84    
IgE sp. Sierść psa E2 IgE sp. Czekolada F105    
IgE sp. Naskórek królika E82 IgE sp. Musztarda F89    
IgE sp. Naskórek chomika E84 IgE sp. Dorsz F3    
IgE sp. Naskórek świnki morskiej E6 IgE sp. Tuńczyk F40    
IgE sp. Naskórek owcy E81 IgE sp. Orzech laskowy F17    
IgE sp. Pióra papużki falistej E78 IgE sp. Orzech pistacjowy F230
IgE sp. Pióra kanarka E201 IgE sp. Orzech włoski F256    
IgE sp. Żyto G12 IgE sp. Kawa F221    
IgE sp. Topola T14 IgE sp. Koperek F277    
IgE sp. CIadosporium herbarum M2 IgE sp. Pieprz F280    
IgE sp. Alternaria tenuis M6 IgE sp. Pióra kaczki E86    
IgE sp. Wełna nieprzerobiona K21 IgE sp. Mleko krowie F2    
IgE sp. Wełna K20 IgE sp. Mleko krowie – alfa - laktoalbumina F76
IgE sp. Sierść konia E3 IgE sp. Kaka F93    
IgE sp. Tomka wonna G1 IgE sp. Glista ludzka P1    
IgE sp. Bylica piołun W5 IgE sp. Mleko krowie – beta - laktoglobulina F77
IgE sp. Odchody gołębia E7 IgE sp. Kazeina F78    
Alergeny inne: IgE sp. Ser cheddar F81    
IgE sp. Chironomus plumosus 173 IgE sp. Żółtko jaja F75    
IgE sp. Amoksycylina C204 i C206 IgE sp. Białko jaja F1    
IgE sp. Jad osy I3 IgE sp. Całe jajo F245    
IgE sp. Jad pszczoły I1 IgE sp. Gluten (gliadyna) F79
IgE sp. Jad osy Vespula I13 IgE sp. Pszenica F4    
IgE sp. Karaluch, prusak 16 IgE sp. Jęczmień F6    
IgE sp. Komar I71 IgE sp. Gryka F11    
IgE sp. Jad szerszenia europejskiego 175      
IgE sp. Lateks K82      
IgE sp. Odchody gołębia E7      
Inne mieszanki:
H3 - Mieszanka kurzu domowego FP2 - Ryby i owoce morza: dorsz, krewetka, łosoś, małż jadalny, tuńczyk
EP1 - Mieszanka naskórków: psa, kota, konia, krowy MP1 - Mieszanka pleśni    
EP7 – Mieszanka pierza: kaczka, gęś, kura, indyk WP3 - Mieszanka chwastów    
FP5 - Panel dziecięcy: dorsz, białko, jaja, orzech ziemny, mleko krowie, soja, mąka pszenna TP9 - Mieszanka drzew    
GP1 - Mieszanka traw wczesnych GP4 - Mieszanka traw późnych    
Profile alergologiczne: Zwierzęta, Drzewa, Alergeny Domowe, Trawy i Chwasty, Nabiał i Orzechy, Owoce, Warzywa, Mąka i Mięso. surowica   7-10
Alergeny Domowe Zwierzęta
IgE sp. Roztocze D. pteronyssinus D1 i D. farinae D2 IgE sp. Sierść kota E1
IgE sp. Mix piór (Kura F83, Kaczka E86, Gęś E70) IgE sp. Sierść psa E2
IgE sp. Karaluch I6 IgE sp. Sierść konia E3
IgE sp. Odchody Gołębia E7 IgE sp. Naskórek świnki morskiej E6
IgE sp. Penicilium notatum M1 IgE sp. Mysz E71
IgE sp. CIadosporium herbarum M2 IgE sp. Naskórek szczura E73
IgE sp. Aspergillus fumigatus M3 IgE sp. Chomik E84
IgE sp. Candida albicans M5 IgE sp. Królik E82
IgE sp. Alternaria tenuis M6 IgE sp. Mix piór (Papużka falista E213, Kanarek E201, papuga Ara, Aleksandretta obrożna, Zeberka timorska)
IgE sp. trichophyton mentagrophytes IgE sp Mix sierści (krowa, owca, koza)
CCD CCD
Drzewa Owoce
IgE sp. Klon Jesioniolistny T1 IgE sp. Truskawka F44
IgE sp. Olcha T2 IgE sp. Jabłko F49
IgE sp. Brzoza T3 IgE sp. Kiwi F84
IgE sp. Leszczyna pospolita T4 IgE sp. Banan F92
IgE sp. Buk T5 IgE sp. Brzoskwinia F237
IgE sp. Dąb T7 IgE sp. Wiśnia
IgE sp. Jesion Wyniosły T15 IgE sp. Oliwka
IgE sp. Wierzba Iwa T12 IgE sp. Morela
IgE sp. Topola T14 IgE sp. Arbuz
IgE sp. Sosna T16 IgE sp. Mix Cytrusów (Grejpfrut, Cytryna, Pomarańcza, Mandarynka)
CCD CCD
Nabiał i Orzechy Warzywa
IgE sp. Białko jaja kurzego F01 IgE sp. Pietruszka E86
IgE sp. Mleko krowie F02 IgE sp. Pomidor F25
IgE sp. Żółtko jaja kurzego F75 IgE sp. Marchewka F31
IgE sp. Kazeina F78 IgE sp. Ziemniak F35
IgE sp. Orzech ziemny F13 IgE sp. Seler F85
IgE sp. Orzech włoski F16 IgE sp. Papryka F218
IgE sp. Orzech laskowy F17 IgE sp. Ogórek F244
IgE sp.MigdałF20 IgE sp. Kukurydza F8
IgE sp. Kakao F93 IgE sp. Sezam F10
IgE sp. Glutaminian S225 IgE sp. Soja F14
CCD CCD
Trawy i Chwasty Mąka i Mięso
IgE sp. Tomka wonna G1 IgE sp. Mąka przenna F04
IgE sp. Kupkówka pospolita G3 IgE sp. Mąka żytnia F05
IgE sp. Tymotka łąkowa G6 IgE sp. Mąka owsiana
IgE sp. Pyłek żyta G12 IgE sp. Ryż F9
IgE sp. Ambrozja bylicolistna IgE sp. Wiprzowina F26
IgE sp. Bylica pospolita W6 IgE sp. Wołowina F27
IgE sp. Babka lancetowata W9 IgE sp. Kurczak F83
IgE sp. Komosa W10 IgE sp. Gluten F79
IgE sp. Pokrzywa W20 IgE sp. Dorsz F03
IgE sp. Rzepak W32 IgE sp. Krewetka F24
CCD CCD